Середа, 24.07.2019, 03:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Офіційний сайт Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота

Виховання - велика справа: воно вирішує долю людини
В. Бєлінський

 

     Система виховної роботи в школі розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, статуту школи. Виховна робота в школі спрямована на формування в учнів світоглядної свідомості, ідей, поглядів, традицій світової та вітчизняної культури. У центрі шкільної виховної системи стоїть забезпечення комфортних, безконфліктних і безпечних умов розвитку особистості, реалізації її природних якостей.
 

 

  У школі систематично проводиться робота з учнями щодо попередження правопорушень. Кожна третя середа місяця – день профілактики правопорушень. Школа тісно співпрацює з сільвиконкомом, опікунською радою при сільській раді, центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Черкаської районної державної адміністрації. Протягом навчального року колектив працює за проектами "Спорт для всіх”, «Зробимо село чистішим», "Моя родина – найкраща” тощо. Це дає можливість більшості учнів взяти участь у позакласних заходах. Колективні творчі справи були різноманітними: День здоров’я, День Учителя, "Грайлива веселка”, «Свято квітів», «Свято врожаю» тощо. 

                                       

З метою формування свідомого громадянина-патріота в школі велика увага приділяється вивченню історії рідного краю, державної та національної символіки.На виконання листа Міністерства освіти і науки України №1/9-86 від 25.02.2004 року «Про посилення уваги до використання символіки у загальноосвітніх навчальних закладах» та з метою вивчення державної символіки в школі та навчальних кабінетах оформлено куточки із затвердженим текстом Державного Гімну України, Державним Гербом і Прапором. Державна символіка використовується на всіх урочистих лінійках і загальношкільних заходах. У бібліотеці школи представлено добірку матеріалів про Державний Герб, Гімн і Прапор України. На уроках правознавства вивчається Конституція та закони України.

З метою формування у дітей поваги до Конституції України проведено бесіди: «Конституція-основний закон», «Від гетьмана до Президента», «Громадянином бути зобов’язаний», «Що означає бути патріотом України?», брейн-ринг «Діти та їхні права». Проводяться комплекси заходів з військово-патріотичного виховання.  Це – Уроки мужності, лінійки слави, зустрічі з ветеранами війни та праці. За кожним класом закріплено вчителів-ветеранів, людей похилого віку та одиноких людей які потребують допомоги. Учні допомагають своїм підшефним по господарству: впорядковують присадибну ділянку, двір, допомагають у зборі врожаю.

           Постійно проводяться заходи до річниць Збройних Сил України, пам’яті жертв Голодомору, виховні години "Символи України”, "Мій рідний край”. Колектив школи працює над реалізацією проектів «Люби і знай свій рідний край», «Пізнай свою країну», «Сім духовних святинь України», «Краса і біль України», «Мій родовід».

На виконання Указу Президента України «Про відзначення Днів пам’яті жертв Голодомору» в школі проводяться виховні години й години спілкування для учнів 1-11-х класів, виставку плакатів. Волонтери школи (керівник Холодницька М.Л.) долучаються до участі в загальноукраїнській акції «Запали свічку» та  беруть участь в заходах, присвячених роковинам Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, які проходять біля могили жертв Голодомору.

 До Дня партизанської слави, Дня визволення села Геронимівка та Черкаського району від німецько-фашистських загарбників (17 листопада 1942 року) проходять зустрічі учнів та педагогічного колективу школи з ветераном Великої Вітчизняної війни Василенком В.П..

  

    З метою охоплення учнів позаурочною роботою в школі працює 28 гуртків. Найбільшою популярністю в учнів користуються спортивні секції з волейболу,  вокальний гуртки. Керівниками цих гуртків є досвічені педагоги Фармагей В.В., Мальцева О.О.. Традиційно в школі працюють краєзнавчі гуртки «Стежинами рідного краю» (Коваленко М.П.) та «Люби і знай свій рідний край» (Іщенко Ж.М.). Упродовж навчального року за участю гуртківців проводилась низка заходів, які запам’ятались учням. Серед них: театралізовані дійства до Покрови, свят Андрія та Миколая, Нового року; шкільні та районні змагання з волейболу.

     

          Програма «Робота з творчо обдарованими» сприяє розвитку здібних та талановитих дітей. На виконання Закону України «Про позашкільну освіту» учні школи мають можливість відвідувати у школі та селі позашкільні гуртки: «Бокс», «Школа Мистецтв»,  «Музична школа» «Судномоделювання», кінний клуб«Сван»  .

      

           

         Основні завдання виховної роботи
 
1. Продовжити роботу з розвитку соціальної активності вихованців через різні форми учнівського самоврядування, удосконалення рейтингової системи, впровадження проектної діяльності.
2. Враховувати національні традиції і здобутки етнопедагогіки у вихованні школярів через діяльність гуртків народознавчого напрямку, куточків народознавства, історії школи та бойової слави.
3. Удосконалити діяльність з організації батьківського всеобучу через проведення засідань батьківського лекторію із урахуванням вікових особливостей учнів.
4. Формувати  у школярів потреби і навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя.
5. Враховувати національні традиції і здобутки етнопедагогіки у формуванні здорового способу життя школярів

 

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2019